macibu-vietas

Brīva mācīšanās bērnu mājā un skolā nozīme arī to, ka bērni paši var izvēlēties, kur viņi mācās. Viņiem ir izvēle starp dažādām telpām mācību iestādē, tuvākā vai  tālākā apkārtnē pilsētā. Līdz ar vecumu pieaug arī mācību un praktiskās pieredzes vietu rādiuss.

Dzīve un ikdiena pati, pēc mūsu ieskatiem, piedāvā neskaitāmas iespējas gūt pieredzi un izzināt lietas. Tādēļ bieži un regulāri mēs izvēlamies mācību vietas ārpus bērnu mājas un skolas telpām.  Izbraukumos, mācību ekskursijās, brīvdabas nodarbībās un vairāku dienu nometnēs mēs iepazīstam arvien jaunas vietas.

Jau bērnu mājā bērni piedzīvo dažādus izbraukumus, piemēram, uz zooloģisko dārzu, teātri, muzeju un ir skaidrs, ka ir daudz iespēju un vietu, kurās mācīties. Un nonākot atpakaļ savā ierastajā vidē, bērni var strādāt tālāk, meklēt jauno grāmatās, aplūkot atradumus mikroskopā vai uzzīmēt piedzīvoto.

Ārpus skolas mācību vietas

Mūsu biežāk apmeklētās mācību vietas ir parks, teātris, muzeji, radošās darbnīcas pilsētvidē, zooloģiskais dārzs, Latvijas lauki.
Vecāki un draugi mums piedāvā iespēju ielūkoties viņu darba ikdienā. Tāpat atbilstoši izvēlētajai projekta tēmai vai ikdienas interesēm bērniem ir iespēja brīvi izvēlēties darbošanās vietu brīvā dabā vai muzejā.

Jau bērnu mājā vecākie bērni pie dažiem “going out” var plānot darbības un pieaugušie ir līdzi tikai kā “body guard”.
Ir pasākumi un aktivitātes, kuras apmeklējam jau gadu no gada, bet, protams, kalendārs vienmēr tiek papildināts ar aktuālajām norisēm, par kurām interesējas bērni.

20. jūlijs , 2013 plkst. 20:13