projekti

 

Vasaras nometne 2013

No 10.-13.jūlijam Montessori bērnu mājas lielākie bērni un skolotāji uz trim dienām devās aizraujošā ceļojumā pie jūras un sastapa tur trīs ķēniņus – Sauli, Zemi un Ūdeni. Mums pat bija tas gods apmesties šo valdnieku namiņos.

Pirmajā dienā atklājām nometni un uzvilkām karogu. Par karoga goda nesēju viennozīmīgi tika atzīts Endijs, bet nest karogu lielajā vējā vienmēr palīdzēja Gustavs.

Satiekot Saules ķēniņu uzzinājām, ka Saule spīd ne tāpēc, ka kāds tur sakūris ugunskuru vai ieedzis spuldzīti. Vēl atklājām to, kā mums paveicies, ka tieši Saule ir mūsu zvaigzne un ka tās lielums ir vidējs salīdzinot ar citām zvaigznēm un tāpēc tā neizdeg tik ātri. Bērni labprāt piedalījās diskusijā par to, kā cilvēks varētu aizstāt Saules gaismu, Saulei izdegot.

Otrajā dienā Rūdolfs bija apvilcis Zemes ķēniņa tērpu un atklāja mums noslēpumu, kuru glabāja viņa lielais koferis. Izrādās, ka, ja Saules diametrs ir 1,4 m, Zemei paliek tikai 1,2 cm. Visai iespaidīgi! Mērījām arī Zemes attālumu  no Saules mūsu mērogā un par pārsteigumu mūsu auduma Saule bija tikpat liela, cik pie debesīm redzamā.

Vēl, ņemot trīslitru burku par mēru, uzzinājām, ka uz Zemeslodes esošā ūdens un zemes proporcija ir 1 : 2/3. Tad bija laiks darboties ar zemes formām –  salu, salu grupu, zemes strēli, zemes ragu un pussalu, kā arī atklāt pasaulē lielākās zemes formas.

Trešās dienas rītā bija Elizabetes kārta atklāt dažus Ūdens ķēniņa valstības noslēpumus, proti: saldūdens, sālsūdens un sasalušā ūdens proporciju uz Zemes un trīs ūdens agregātstāvokļus. Kad iepazinām  lielāko pasaules ezeru, ezeru grupu, līci, fjordu un jūras šaurumu, mums pašiem nācās visus tos attēlot smiltīs un saglabāt līdz par nometnes noslēgumam.

Sestdienas rīts mums visiem bija priecīga satraukuma un tajā pašā laikā mazliet skumju pildīts, jo nometne strauji tuvojās noslēgumam. No Rīgas puses tikpat satraukti pie mums traucās vecāki, lai atkal satiktu savus mazos nometniekus..

Paldies nometnes idejiskā atbalstā, tapšanā un norisē jāsaka: Inesei, Lilitai, Ilzei, Anetei, Armandam, Katei, Pārslai, Agnesei, Ilmāram, Edītei, Mārtiņam, bērnu vecākiem, autobusa šoferītim un “Kapteiņu ostas” personālam.

Nometnes dienasgrāmata un spilgtākie piedzīvojumi Lilitas sagatavotajā video skaties šeit:

 

18. jūlijs , 2013 plkst. 15:13